Strona parafii św. Jana Sarkandra w Bańgowie

Oaza rodzin

Cóż to takiego Domowy Kościół? Jest to małżeńsko-rodzinny ruch świeckich w Kościele, działający w ramach Ruchu Światło-Życie. Założyciel Ruchu, Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, odczytując znaki czasu, rozpoczął w 1954 r. na polskiej ziemi dzieło OAZY Żywego Kościoła od organizowania rekolekcji oazowych dla ministrantów, Krucjaty Wstrzemięźliwości, a następnie wypracował cały system formacyjno ewangelizacyjny, obejmujący dzieci, młodzież i dorosłych, a także rodziny. Wspólnoty rodzin – w ramach Ruchu Światło-Życie – ubogacone od początku o duchowość międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre Dame przyjęły nazwę ruch DOMOWY KOŚCIÓŁ.

Domowy Kościół zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem. Chce pomóc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. To nasz główny cel, a jak staramy się go realizować?

Co robimy?

  • Dążymy, aby słowo Boże stawało się naszym słowem życia.
  • Staramy się żyć modlitwą, która jest naszym osobistym spotkaniem z Chrystusem, naszym Zbawicielem.
  • Pragniemy aby Chrystus przyjmowany jak najczęściej w Eucharystii przyczyniał się do odnowy naszych małżeństw.
  • Chcemy dawać świadectwo o swoim spotkaniu z Chrystusem w małżeństwie, rodzinie i wobec innych ludzi.
  • Uczymy się służyć we wspólnocie Kościoła według otrzymanych darów.
  • Zapraszamy wszystkie rodziny, które chciałyby włączyć się z nami w to trwanie przy Chrystusie pośród codziennych obowiązków życia małżeńskiego i rodzinnego. Wszystkie rodziny, które usłyszą Chrystusowe powołanie do włączenia się w tę właśnie wspólnotę zapraszamy na Mszę św. w każdy PIERWSZY czwartek miesiąca o godzinie 18.00, a następnie na wspólne spotkanie w auli Domu Parafialnego.