Strona parafii św. Jana Sarkandra w Bańgowie

Ogłoszenia

19 Niedziela Zwykła

Tradycyjnie Nabożeństwo niedzielne w naszym kościele o g. 15:30 – Zapraszamy

W poniedziałek 13-go Dzień Fatimski, o g. 17:30 zapraszamy na: Różaniec św., procesję z figurą i świecami wokół kościoła, Msza św., przekazanie intencji i agapa.

W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP – MB Zielnej. Zioła i kwiaty bł. w trakcie Mszy św. o g. 9:00, 11:15, 16:00. W Przełajce Odpust, suma o g. 11:15 , nieszpory o g.15:00 – zapraszamy i naszych parafian.

W piątek 17 bm. przypada – Uroczystość św. Jacka – głównego patrona naszej archidiecezji i metropolii śląskiej, jest to szczególny czas naznaczony łaskami odpustów, które możemy zyskać pod zwykłymi warunkami.

W przyszłą niedzielę o g. 6:00 z naszego kościoła wyruszamy na Pielgrzymkę „Kobiet i Dziewcząt do Matki Boskiej Piekarskiej – Śląskiej Gospodyni”. Pątniczkii powitamy ok. g. 17:30, krótkim nabożeństwem dziękczynnym. Od dzisiejszej niedzieli po Mszach św. odmawiamy 10 Różańca św. w intencjach pielgrzymkowych oraz pielgrzymów. Jednocześnie zapraszamy do spowiedzi św. 15 minut przed każdą Mszą św. by pielgrzymować pojednanym z Bogiem i ludźmi i najpełniej doświadczyć łaski Bożej

W niedzielę 19. o g.16:00 Msza św. w miesięcznicę peregrynacji MB Częstochowskiej

Zachęcamy w miesiącu sierpniu do modlitwy, podejmowania abstynencji oraz wpisywania się do „Parafialnej Księgi Trzeźwości”. Księga wyłożona jest w kaplicy Matki Bożej. Z serca dziękujemy w imieniu uzależnionych i ofiar ponoszących konsekwencje tego stanu. W tym roku odważnie prosimy: niech będzie to; Sto dni abstynencji (do 11 listopada) na stulecie odzyskania niepodległości.

Dziękujemy pani Marii oraz panu Januszowi za udział we Mszy św., i przygotowanie kościoła. W sobotę 18. o g. 8:00 zapraszamy parafian z ul. Reymonta 26, 28, 30.

– Bóg zapłać! Za ofiary na potrzeby naszego kościoła (opłaty za energię elektryczną) i zbiórka na Aleppo, oraz tym, którzy włączyli się w Akcję św. Krzysztofa – ofiarujemy 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwie przebytej drogi (za 100 km ofiarujemy 1 zł). Można jeszcze dzisiaj składać ofiary do skarbonki pod chórem. Za tydzień kolekta specjalna na dokończenie Kaplicy Pogrzebowej.

Gość Niedzielny : o śmierci św. Maksymiliana Kolbe oraz artykuł o śmiercionośnych dopalaczach Mały Gość, Tygodnik Parafialny, Misyjne Drogi, Tak Rodzinie i Różaniec.

Matko Boska – Fatimska oręduj za nami !

OGŁOSZENIA STAŁE  
EUCHARYSTIA  

Za dobrodziejów budowy kościoła – 1 niedziela miesiąca 1115  

Msza św. szkolna – I piątki 1700 spowiedź św. i adoracja, 1730 Różaniec św., 1800 Msza św.  

Msza św. Peregrynacyjna – 19 dzień miesiąca o godz. 2000  

NABOŻEŃSTWA KU CZCI  

Matki Boskiej Nieustającej Pomocy – w środy po Mszach św.  

Św. Jana Sarkandra – w piątki po Mszach św.  

Nieszpory – niedziela 1530  

Cicha adoracja – soboty 1700 – 1800  

Nabożeństwo Fatimskie – 13 dzień miesiąca  

Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca – I sobota miesiąca 1700