Strona parafii św. Jana Sarkandra w Bańgowie

Ogłoszenia

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

We wtorek przeżywamy wspomnienie św. Agaty, dz. i męcz. po Mszach św. pobłogosławimy chleb, który z wiarą używany chroni nas przed nieszczęściami.

I czwartek miesiąca na Mszę św. o g. 18:00 zapraszamy szczególnie osoby które modlą się za kapłanów w „Margaretkach” oraz indywidualne

Dziękujemy paniom Aleksandrze, Ewie i Annie za udział we Mszy św. i troskę o kościół. W sobotę 9. o g. 8:00 zapraszamy parafian z ul. Skłodowskiej 95, 97, 99.

Bóg zapłać! za dzisiejsze ofiary na archidiecezję – konkretnie na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych. W niedzielę 10. na budowę kościoła MB Fatimskiej w Katowicach Piotriowicach

W Gościu Niedzielnym: Obrazek z modlitwą rodziców za dzieci. Przebaczenie to decyzja. Jak przebaczyć i dlaczego to takie ważne? Mały Gość: Obrazek z modlitwą za babcię i dziadka. Czy to co czujemy czuje nasze serce? Geniusz gitary – ma talent i sporo ćwiczy. Tak Rodzinie, Misyjne Drogi, Różaniec i Tygodnik Parafialny.

” Ferie -2019 narty, sanki, jabłuszka i … ! ”, wyjeżdżamy w środy 13 i 20 lutego po Mszy św. o g. 8:00 Zapisy w zakrystii, koszt: dzieci i młodzieży 15 zł, dorośli 25 zł.

Stajenkę i dekoracje świąteczne rozbierzemy w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Prosimy parafian o pomoc, liczymy także na naszą kochaną młodzież.

W poniedziałek 11. wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Chorych i starszych oraz wszystkich, którzy im służą zapraszamy na Mszę św. o g. 8:00, nabożeństwo i spotkanie w sali Kominkowej.

Wielkopostne Rekolekcje parafialne poprowadzi ks. Damian Copek duszpasterz akademicki z Katowic w terminie od 9 – 13 marca. Wspierajmy to dzieła modlitwą !

Organizujemy parafialną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej na przełomie czerwica – lipca 2021r. – wakacje. Spotkanie organizacyjne 26. wtorek po Mszy św. o g. 18:00

Prosimy o przekazanie 1% odpisu podatku na cele charytatywne Fundacji Caritas
Katowice KRS 0000291119, więcej informacji (www.katowice.caritas.pl).

Odmawiajmy Rodzinnie Różaniec Święty – Codziennie o g. 21:00

Owocnego czasu wzrastania !

OGŁOSZENIA STAŁE  
EUCHARYSTIA  

Za dobrodziejów budowy kościoła – 1 niedziela miesiąca 1115  

Msza św. szkolna – I piątki 1700 spowiedź św. i adoracja, 1730 Różaniec św., 1800 Msza św.  

Msza św. Peregrynacyjna – 19 dzień miesiąca o godz. 2000  

NABOŻEŃSTWA KU CZCI  

Matki Boskiej Nieustającej Pomocy – w środy po Mszach św.  

Św. Jana Sarkandra – w piątki po Mszach św.  

Nieszpory – niedziela 1530  

Cicha adoracja – soboty 1700 – 1800  

Nabożeństwo Fatimskie – 13 dzień miesiąca  

Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca – I sobota miesiąca 1700