Strona parafii św. Jana Sarkandra w Bańgowie

Ogłoszenia

05.02.2023.

  • Spotkanie uczniów klas VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  • W sobotę, w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. Chorych i starszych Parafian o godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. w ich intencji, połączoną z udzielaniem sakramentu chorych i tzw. błogosławieństwem lourdzkim Najświętszym Sakramentem.
  • W czerwcu (od 9 do 11) organizujemy pielgrzymkę do najstarszego sanktuarium maryjnego w Polsce (w Górce Klasztornej) połączonej z nawiedzeniem sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu i sanktuarium św. Wojciecha w Gnieźnie. Koszt z przejazdem, noclegami i wyżywieniem: około 550,- zł. Chętni mogą się zgłaszać w kancelarii parafialnej lub do ks. proboszcza.
  • Dziękujemy Wolontariuszom za posprzątanie kościoła, a w najbliższą sobotę prosimy Parafian z ul. Skłodowskiej 109, 111 i 113 o przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii.

_______________________________________________

Za złożone dzisiaj ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a zbiórka przed kościołem – zgodnie z zarządzeniem Ks. Abpa – na pomoc poszkodowanym w Katowicach-Szopienicach.

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” szczególnie polecamy artykuł o różnych formach życia konsekrowanego.

Na nowy tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej i naszego św. Patrona.

Szczęść Wam Boże!

*************

STAŁE NABOŻEŃSTWA:

  • Wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu: od poniedziałku do soboty od 8.30 do 18.00 (w soboty do 17.00);
  • Środy po Mszy św. porannej: Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;
  • Pierwsze piątki miesiąca po Mszy św. porannej: Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  • Pozostałe piątki miesiąca po Mszy św. porannej: Nabożeństwo ku czci św. Jana Sarkandra;
  • Pierwsze soboty miesiąca o 16.00: Różaniec wynagradzający z rozmyślaniem ku czci Niepokalanego Serca NMP;
  • 13-ty dzień miesiąca o 18.00 (lub o 17.00 – w soboty i niedziele): Wieczór Maryjny (Msza św., konferencja maryjna, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, różaniec i procesja światła z figurą MB Fatimskiej – od maja do października, a od listopada do kwietnia: tzw. błogosławieństwo lourdzkie Najświętszym Sakramentem).

*************

KANCELARIA PARAFIALNA: czynna we wtorki i czwartki: od 1700 do 1900 (z przerwą na Mszę św.),      tel.: 793-827080 i 780-031648;          www: jansarkander.pl          mail: bangow.jan@katowicka.pl     Konto parafialne: 47 8436 0003 0000 0026 3639 0001.