Strona parafialna

parafia św. Jana Sarkandra w Bańgowie

Ogłoszenia

I NIEDZIELA Wielkiego Postu „Niedzielą Trzeźwości”

Dzisiejsza „Niedziela Trzeźwości” kończymy 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Rok 100. rocznicy odzyskania Niepodległości – przebiega pod hasłem „Trzeźwość egzaminem z wolności”. Wyłożona jest także Księga Abstynencji.

Od dzisiaj do wtorku przeżywamy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Proponując godziny adoracji liczymy także na udział w deklarowanym lub dowolnym czasie.

W poniedziałek 19. Msza św. Wdzięczności w miesięcznicę peregrynacji o g.20:00

W czwartek 22. spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Droga Krzyżowa: dla dzieci w czwartki o g. 17:00, a parafialna w piątki po Mszy św. o g.18:00 z kazaniem pasyjnym ks. Andrzeja Czarneckiego. Gorzkie Żale w niedziele o g.15:30. Uczestnicząc w tych nabożeństwach możemy zyskać odpusty.

Przyjmujemy zalycki (wypominki) za zmarłych, oni liczą na naszą modlitwę!

W piątek 23. włączamy się w wezwanie papieża Franciszka do modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.

Serdecznie dziękujemy paniom: Małgorzacie, Krystynie, Ewelinie, Rozalii, Annie panom Wiktorowi, Wacławowi, Sebastianowi, Mateuszowi z córeczką Zuzanną za udział we Mszy św. oraz przygotowanie kościoła, na Mszę św. i tę posługę nadto spotkanie w sobotę 24. o g. 8:00 zapraszamy mieszkańców z ul. Skłodowskiej 7, 9, 11.

Bóg zapłać ! za ofiary – „ jałmużna postna ” i zbiórka na dwie rodziny z Aleppo
Za tydzień kolekta na cele rekolekcyjne i tradycyjnie w II Niedzielę Wielkiego Postu gdy w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – Dzieło Pomocy „Ad Gentes” zbiórka na cele misyjne.

W Gościu Niedzielnym: Wielki Post z o. Pio; Post– poprawia stosunek do życia i do siebie samego.
Mały Gość: O o. Pio opowiada jego ministrant; Obrazek i jak dobrze się spowiadać. Tak Rodzinie, Misyjne Drogi, Różaniec i Tygodnik Parafialny.

Od soboty 24. rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje. Ten dar to czas szczególnej łaski Bożej, więc go niezmarnujmy ! Poprowadzi je o. Tomasz Maniura OMI z Kokotka i Młodzi ze Stowarzyszenia „NINIWA” Zapraszamy!

W sobotę 24. o .g 12:00 Wspólnota Niepokalanego Serca Maryi serdecznie zaprasza do parafii Krzyża św. na konferencję, którą poprowadzi Ks. dr Krzysztofem Czaplą SAC Dyrektor Sanktuarium Fatimskiego na Krzeptówkach, info. na plakacie

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię !

Prosimy o przekazanie 1% odpisu podatku na cele charytatywne Fundacji Caritas Katowice KRS 0000291119, więcej informacji (www.katowice.caritas.pl).

OGŁOSZENIA STAŁE  
EUCHARYSTIA  

Za dobrodziejów budowy kościoła – 1 niedziela miesiąca 1115  

Msza św. szkolna – I piątki 1700 spowiedź św. i adoracja, 1730 Różaniec św., 1800 Msza św.  

Msza św. Peregrynacyjna – 19 dzień miesiąca o godz. 2000  

NABOŻEŃSTWA KU CZCI  

Matki Boskiej Nieustającej Pomocy – w środy po Mszach św.  

Św. Jana Sarkandra – w piątki po Mszach św.  

Nieszpory – niedziela 1530  

Cicha adoracja – soboty 1700 – 1800  

Nabożeństwo Fatimskie – 13 dzień miesiąca  

Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca – I sobota miesiąca 1700