Drodzy Siostry i Bracia !
Rozpoczynamy nasze przygotowania do odnowienia Misji świętej, które będzie miało miejsce od 3 do 7 czerwca 2017r. Wzywa, zaprasza i gromadzi nas Jezus Chrystus, który stał się Człowiekiem. Wszedł w nasze ludzkie życie ze swoim życiem i pozostał z nami w Eucharystii oraz w ewangelicznym słowie. W ciszy i skupieniu misyjnej atmosfery chcemy zgromadzić się przy Nim, jak Apostołowie, aby wśród zgiełku świata zadumać się nad Bogiem obecnym w naszej codzienności. „Niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Bogu” – pisał wielki nawrócony – św. Augustyn. Doświadczył tego niepokoju, jaki rodzi w człowieku „nie” powiedziane Bożej miłości, ale też i tego trudnego „tak”, które prowadzi człowieka do Bożej „krainy spoczynku” i do „pokoju, którego świat dać nie może”. Owo „nie” gna człowieka do tej ewangelicznej „krainy, gdzie cierpi głód”, aż przychodzi moment opamiętania: „Wstanę i wrócę do domu ojca, gdzie wszyscy mają chleba pod dostatkiem”. Dlatego, jak pisze bp Grzegorz Ryś: „Nawrócenia nie da się odłożyć na później. Choćbyś miał tysiące ważnych spraw, musisz złapać tę jedną chwilę”. Taką decyzję podejmuje człowiek w duchu wiary, podejmuje ją wolną wolą, sercem i rozumem. Po całym roku, jaki minął od zakończenia Misji św., te dni są doskonałą okazją, aby podjąć owo wezwanie Jezusa Chrystusa wypowiedziane przez św. Pawła: Odnówcie się duchem w waszym myśleniu i przyobleczcie nowego człowieka (Ef 4, 23-24).
Wołanie Chrystusa pełne jest prośby, abyśmy nie bali się otworzyć Mu drzwi naszych serc i sumień, naszych rodzin i środowisk, w których żyjemy, byśmy zaangażowali się w budowanie królestwa Bożego już tu i teraz, abyśmy odnowili nasze życie. To zaproszenie kieruje dzisiaj także do naszej parafialnej wspólnoty: Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię! Idź i głoś Dobrą Nowinę !
Drodzy Parafianie, powierzam Waszej modlitwie to Boże dzieło i siebie oraz zapraszam Was do zaangażowanego uczestnictwa w odnowieniu Misji.

SZCZĘŚĆ BOŻE!
o. Kazimierz Zdziebko OMI